...

Magdalena Bielonko – Kierasińska | tel. 505 267 252 | magda.bielonko@wp.pl

Prawo spadkowe Białystok - Adwokat do spraw spadkowych

Prawo spadkowe Białystok

Prawo spadkowe to jeden z działów prawa cywilnego, którego celem jest określenie zasad przejścia praw i obowiązków majątkowych po śmierci osoby, która je posiada. Określa zasady nabywania praw i obowiązków związanych z dziedziczeniem. Jak łatwo się domyślić jest to bardzo zawiłe i skomplikowane prawo. Szczególnie w trudnym dla rodziny i bliskich czasie warto podjąć współpracę z osobą, która zna się na tym prawie i odciąży Cię ze wszystkich kwestii prawnych.

Dziedziczenie ściśle wynika zakresu uprawnień podlegających dziedziczeniu. Prawo spadkowe określa również zasady nabywania praw spadkowych. Do dziedziczenia może dojść na dwa sposoby – ustawowo oraz testamentem. Kolejną kwestią jest zachowek. Jest to nic innego jak mechanizm mający za zadanie chronić spadkobierców przed całkowicie dowolnym rozporządzeniem majątkiem. Celem zachowku jest przekazanie majątku najbliższym osobom po śmierci. Jak łatwo zauważyć jest wiele kwestii, które mogą być zapalne. Same sprawy spadkowe są często długie i skomplikowane. Dlatego zaufaj w tej kwestii adwokatom i prawnikom, którzy za Ciebie będą dochodzili Twoich praw spadkowych.

Kancelaria do spraw spadkowych w Białymstoku

W naszej kancelarii w Białymstoku zajmujemy się również sprawami spadkowymi. Jest to temat, w którym stale się edukujemy i pogłębiamy wiedzę, żeby zawsze odpowiednio pomóc naszym klientom. Zgłoś się do nas jeśli potrzebujesz pomocy w:

  • reprezentacji w sprawach o zachowek;
  • ustalaniu kręgu osób uprawnionych do dziedziczenia;
  • zdobyciu postanowienia o stwierdzenia nabycia spadku lub aktu poświadczenia dziedziczenia;
  • przeprowadzaniu umownego lub sądowego działu spadku.

Masz więcej pytań i wątpliwości? Koniecznie skontaktuj się z naszą kancelarią od spraw spadkowych w celu omówienia szczegółów. Zapraszamy!

Adwokat do spraw spadkowych

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Napisz tutaj lub zadzwoń.

Telefon: 505 267 252
Email: magda.bielonko@wp.pl

Chętnie udzielimy odpowiedzi i umówimy spotkanie.

Zadzwoń do adwokata