MAGDALENA BIELONKO | tel. 505 267 252 | magda.bielonko@wp.pl

Alimenty Białystok

Jeżeli masz problem związany z alimentami, to adwokat jest specjalistą, który Ci pomoże. Nasza kancelaria działa na terenie miasta Białystok i okolic. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty. Jeśli chcesz wnosić o ustalenie alimentów, podwyższyć, obniżyć lub ustalić ich ustanie, to adwokat z naszej kancelarii oferuje swoją pomoc. Do każdego klienta podchodzi w sposób indywidualny i wyrozumiały, a lata doświadczenia pozwoliły poznać specyfikę wielu spraw, co może przyspieszyć rozwiązanie zaistniałego u Ciebie problemu. Adwokat Magdalena Bielonko – Kierasińska jest adwokatem skutecznym w sprawie o alimenty. 

CZYM SĄ ALIMENTY?

Alimenty są rodzajem regularnych, obligatoryjnych świadczeń, których celem jest zapewnienie środków do zaspokojenia potrzeb uprawnionych do nich osób. Wedle polskiego prawa o alimenty od swoich bliskich mogą się ubiegać określone osoby. Są to dzieci biologiczne i przysposobione, rodzice oraz małżonkowie po orzeczeniu rozwodu (ewentualnie separacji). Obowiązek alimentacyjny jest nakładany przez sąd na członków rodziny w linii prostej, które nie sprawują – co istotne – na stałe opieki nad osobą uprawnioną do otrzymywania świadczeń. Najczęściej alimenty wypłacają rodzice na rzecz dzieci, małżonek na rzecz małżonka po rozwodzie lub separacji, rzadziej dzieci na rzecz rodziców.

CO SĄD BIERZE POD UWAGĘ W SPRAWIE O ALIMENTY?

Według polskiego prawa istnieją dwie główne kwestie do oceny wysokości zobowiązania alimentacyjnego. Po pierwsze, są to uzasadnione potrzeby uprawnionego, a po drugie, możliwości finansowe na wypłacenie świadczenia ze strony zobowiązanego. Jednocześnie trzeba wiedzieć, że owe przesłanki mogą być różnie rozumiane. Przede wszystkim potrzeby dziecka są rozumiane jako takie, które umożliwiają mu życie na takim poziomie, co rodzice. Natomiast świadczenia na rzecz małżonka nie są już ustalane względem równego poziomu życia. W sprawie o alimenty adwokat weźmie pod uwagę okoliczności sprawy, które pomogą uzyskać jak najlepsze rozwiązanie.

Jeśli masz wątpliwości, co Sąd może wziąć pod uwagę w sprawie o alimenty, o obniżenie alimentów, podwyższenie alimentów, to umów się na konsultacje lub napisz tutaj, aby uzyskać poradę prawną.

ALIMENTY ADWOKAT BIAŁYSTOK – Rzetelna pomoc w uzyskaniu alimentów

Warto wiedzieć, że rodzic może starać się o ustalenie ustania świadczeń alimentacyjnych na rzecz dziecka, jeżeli to w wieku pełnoletnim nie dokłada starań do samodzielnego utrzymania się, a także, kiedy dla samego rodzica wiążą się z nadmiernym uszczerbkiem, bądź jest w stanie utrzymać się samodzielnie.

Nasza kancelaria miała okazję pomóc wielu klientom w przypadku alimentów. Adwokat w Białymstoku może działać zarówno na rzecz strony uprawnionej, jak i zobowiązanej do wypłacania świadczeń alimentacyjnych. W każdym przypadku dąży nie tylko do skutecznego rozwiązania sprawy, ale też wytłumaczenia poszczególnych zagadnień prawnych.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Napisz tutaj lub zadzwoń. Chętnie udzielimy odpowiedzi i umówimy spotkanie.

Na naszym profilu Facebook, więcej o alimentach.

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Magdalena Bielonko - Kierasińska
Białystok, ul. Św. Rocha 10 lokal 101

tel. 505 267 252
magda.bielonko@wp.pl

 

alimenty adwokat Białystok
Zadzwoń do adwokata