...

Magdalena Bielonko – Kierasińska | tel. 505 267 252 | magda.bielonko@wp.pl

Kancelaria prawa medycznego Białystok. Prawo medyczne.

Kancelaria prawa medycznego i odszkodowań Białystok

Prawo medyczne to obszerny zbiór norm prawa materialnego i procesowego obejmujący prawa i obowiązki pacjentów, lekarzy, pielęgniarek oraz innych osób wykonujących zawód z zakresu publicznej i niepublicznej służby zdrowia. Na podstawie tego prawa można dochodzić swoich praw w momencie problemów z  niego wynikających. W naszej kancelarii podejmujemy się prowadzenia spraw tego typu i oferujemy reprezentacje zarówno osoby wykonującej zawód medyczny ale też pacjentów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, które pozwala nam na sprawne przeprowadzenie przez cały proces sądowy oraz pomagamy w każdym innym aspekcie. Nasza kancelaria znajduje się w Białymstoku i serdecznie zapraszamy każdą osobę, która ma problem podlegający pod prawo medyczne.

Adwokat do spraw błędów medycznych

Jedną z popularniejszych spraw prowadzonych w zakresie prawa medycznego są sprawy o błędy medyczne i jest to coraz częstszym przedmiotem zapytań naszych klientów. Błąd medyczny, lub inaczej błąd w sztuce lekarskiej to nieumyślne działanie, zaniedbanie lub zaniechanie osoby medycznej (lekarza, dentysty, pielęgniarki, itp) powodujące szkodę pacjenta. Zgodnie z literaturą wyróżniamy:

  1. błąd diagnostyczny – błąd polegający na nieprawidłowo postawionej diagnozie, złej ocenie stanu pacjenta.
  2. błąd terapeutyczny – najczęściej polega na nieprawidłowym przeprowadzeniu lub przeprowadzeniu zabiegu pomimo braku wskazań do jego wykonania.
  3. błąd organizacyjny – błąd polegający na podjęciu nieprawidłowej decyzji przez osoby kierujące jednostką medyczną (tj. szpital, gabinet prywatny).
  4. błąd techniczny – błąd wynikający z naruszenia obowiązujących reguł ostrożności.

Mimo dokładnego podziału błędów medycznych warto mieć na uwadze, że każdy przypadek jest inny. Dlatego zawsze warto udać się do adwokata specjalizującego się w sprawach o błędy medyczne. W naszej kancelarii przeprowadzimy Cię przez cały proces i odpowiednio opracujemy cały proces oskarżenia i dochodzenia odszkodowania.

Pozew o błąd medyczny

Pierwszym krokiem w całym procesie o błąd medyczny jest sporządzenie pozwu. Oczywiście zajmujemy się tym jako kancelaria oferująca kompleksową obsługę klientów. Pozew musi być odpowiednio przygotowany z zawarciem wszystkich opisów, załączników. Wiemy, że jest to stresujący moment, dlatego nasza adwokat zrobi wszystko, żeby cały proces przeszedł bez większych komplikacji. Zaufało nam już wiele poszkodowanych przez służbę zdrowia osób. Zachęcamy do kontaktu z nami w celu poznania szczegółów.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Napisz tutaj lub zadzwoń.

Telefon: 505 267 252
Email: magda.bielonko@wp.pl

Chętnie udzielimy odpowiedzi i umówimy spotkanie.

Zadzwoń do adwokata