MAGDALENA BIELONKO | tel. 505 267 252 | magda.bielonko@wp.pl

Obrońca prawny z Białegostoku

Jeżeli dany człowiek jest oskarżony lub podejrzany w sprawie karnej, to jednocześnie zyskuje prawo do obrony. Adwokat pracujący na rzecz naszej kancelarii w Białymstoku to doświadczony obrońca, który pomoże Ci w poniższych sytuacjach.

Popełniłeś przestępstwo lub wykroczenie? Zadzwoń lub napisz tutaj.

PRAWO DO OBRONY

Do obrony ma prawo każda osoba, która zostaje oskarżona lub jest podejrzana o popełnienie przestępstwa. Z tego powodu obrońca może pomóc swojemu klientowi już podczas postępowania przygotowawczego, a więc w czasie działań prowadzonych przez policję lub prokuraturę. Późniejsza pomoc dotyczy natomiast postępowania karnego, czyli kiedy akt oskarżenia trafi do sądu. Obrońca to osoba, która będzie mogła nie tylko reprezentować dobro klienta. Może też brać udział w przesłuchiwaniu świadków z możliwością zadawania im pytań.

Obrońca – Białystok

Adwokat Magdalena Bielonko – Kierasińska zachęca do jak najwcześniejszego kontaktu z kancelarią, ponieważ dzięki temu na początkowym etapie sprawy jest większa możliwość ustalenia strategii i optymalnej linii obrony. To nierzadko może wpłynąć na ostateczny wynik sprawy!

Co ciekawe, oskarżony nie zawsze musi mieć obrońcę – może bronić się sam, jednak istnieją odstępstwa od tej reguły. Chodzi na przykład o sytuację, w której postępowanie dotyczy osoby niepełnoletniej. Obowiązkowy obrońca jest też konieczny, jeśli oskarżony jest głuchy, niemy lub niewidomy, a także, gdy jego poczytalność podlega uzasadnionej wątpliwości. Podobnie, jeśli sąd uzna, iż prowadzenie sprawy bez udziału obrońcy byłoby utrudnione (np. kiedy oskarżony nie mówi biegle w języku polskim). Obrona świadczona przez adwokata musi mieć miejsce także przed sądem pierwszej instancji lub okręgowym bądź, kiedy oskarżony jest pozbawiony wolności.

Niezależnie od specyfiki sprawy i tematu oskarżenia, obrońca zawsze ma obowiązek podejmowania działań korzystnych dla oskarżonego. Nasza kancelaria w Białymstoku zapewnia, że do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i z wyrozumiałością.

Posiadamy doświadczenie w zakresie prawa karnego, a także innych dziedzinach prawa. Sumiennie reprezentujemy klientów, analizujemy dowody w sprawie i przedstawiamy klientowi możliwe rozwiązania zaistniałej sytuacji. Zawsze też tłumaczymy możliwe następstwa, a także poszczególne zagadnienia prawne.

W razie zainteresowania zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią! Zadzwoń 505 267 252 lub napisz !

 

 

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Magdalena Bielonko - Kierasińska
Białystok, ul. ­Św. Rocha 10 lokal 101

tel. 505 267 252
magda.bielonko@wp.pl

 

obrońca białystok
Zadzwoń do adwokata