MAGDALENA BIELONKO | tel. 505 267 252 | magda.bielonko@wp.pl

Alimenty Białystok

Jeżeli masz problem związany z alimentami, to adwokat jest specjalistą, który będzie mógł Ci pomóc. Nasza kancelaria działa na terenie miasta Białystok i okolic. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty. Jeśli chcesz ubiegać się o alimenty lub chcesz zmienić ich wysokość, to adwokat z naszej kancelarii oferuje swoją pomoc. Do każdego klienta podchodzi w sposób indywidualny i wyrozumiały, a lata doświadczenia pozwoliły poznać specyfikę wielu spraw, co może przyspieszyć rozwiązanie zaistniałego u Ciebie problemu.

Alimenty Białystok – czym są?

Alimenty są rodzajem regularnych, obligatoryjnych świadczeń, których celem jest zapewnienie środków do zaspokojenia potrzeb uprawnionych do nich osób. Wedle polskiego prawa o alimenty od swoich bliskich mogą się ubiegać określone osoby. Są to dzieci biologiczne i przysposobione, rodzice oraz małżonkowie po orzeczeniu rozwodu (ewentualnie separacji). Obowiązek alimentacyjny jest nakładany przez sąd na członków rodziny w linii prostej, które nie sprawują – co istotne – na stałe opieki nad osobą uprawnioną do otrzymywania świadczeń. Najczęściej alimenty wypłacają rodzice na rzecz dzieci, małżonek na rzecz małżonka po rozwodzie lub separacji, rzadziej dzieci na rzecz rodziców.

Kiedy można uzyskać alimenty?

Według polskiego prawa istnieją dwie przesłanki do uzyskania alimentów. Po pierwsze jest to brak środków finansowych na zaspokojenie potrzeb uprawnionego, a po drugie możliwości finansowe na wypłacenie świadczenia ze strony zobowiązanego. Jednocześnie trzeba wiedzieć, że owe przesłanki mogą być różnie rozumiane. Przede wszystkim potrzeby dziecka są rozumiane jako takie, które umożliwiają mu życie na takim poziomie, co rodzice. Natomiast świadczenia na rzecz małżonka nie są już ustalane względem równego poziomu życia.

Alimenty adwokat – Białystok. Pomoc w uzyskaniu lub przerwaniu wypłacania świadczeń

Warto wiedzieć, że rodzic może starać się o ustanie wypłacania świadczeń na rzecz dziecka, jeżeli to w wieku pełnoletnim nie dokłada starań do samodzielnego utrzymania się, a także, kiedy dla samego rodzica wiążą się z nadmiernym uszczerbkiem.

Nasza kancelaria miała okazję pomóc wielu klientom w przypadku alimentów. Adwokat w Białymstoku może działać zarówno na rzecz strony uprawnionej, jak i zobowiązanej do wypłacania świadczeń alimentacyjnych. W każdym przypadku dąży nie tylko do skutecznego rozwiązania sprawy, ale też wytłumaczenia poszczególnych zagadnień prawnych.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy odpowiedzi i umówimy spotkanie.

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Magdalena Bielonko - Kierasińska
Białystok, ul. ­Skłodowskiej 3 lok. 36A

tel. 505 267 252
magda.bielonko@wp.pl

© Gogler.pl 2015r.